تاريخ : چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ | 15:40 | نویسنده : پرند

ماسک برای  آکنه (جوشهای غرور جوانی)

1)ماسک اسفناج :آب اسفناج تازه یا برگهای له شده اسفناج تازه را بر روی جوشهای قرمز پوست خود بگذارید و پس از 15 دقیقه با آب سرد بشویید .

2)ماسک جعفری : برای درمان جوشهای صورت هر صبح و شب صورت خود را با آب جوشانده جعفری شستشو دهید . برای تهیه آن یک دسته جعفری را در یک چهارم آب بجوشانید .این ماسک برای شفافیت پوست نیز موثر است .

3)ماسک خیار: خیار تازه ای را حلقه حلقه کرده و آن را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس با آب سرد بشویید.

4)ماسک لیمو ترش: برای تهیه این ماسک کمی آب لیموی تازه را با مقدار کمی عسل مخلوط کرده و بر روی پوست تمیز بمالید . پس از 20-30 دقیقه آن را با آب سرد بشویید .

5)ماسک سیب زمینی: یک سیب زمینی کوچک را رنده ریز کرده و با کمی آب لیمو ترش تازه مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوست خود بگذاریدو سپس با آب سرد شستشو دهید. این ماسک علاوه بر درمان جوشهای پوستی به شفافیت پوست نیز کمک می کند.

نکته : یکی از تجارب شخصی خودم که بسیار موثر واقع شد استفاده از ژل آنتی آکنه سینره بود. این ژل گیاهی است که در همه داروخانه ها موجود است . ژل را به مدت 15-20دقیقه روی پوست صورت(غیر از دور چشمها و لبها) می مالیم و سپس با آب سرد شستشو می دهیم .برای پوستهای پرجوش روزی دو بار و برای پوستهای معمولی تر هر روز یا یک روز درمیان کافی است.

ماسک برای شفافیت و روشنی پوست

1)ماسک گلاب :هر شب قبل ازخواب پوست خودرا با یک صابون ملایم یا صابون گیاهی(مثل گل سیتو) بشویید، سپس با پنبه پوست خود را به گلاب آغشته کنید و صبح با آب سرد بشویید .گلاب روشن کننده بسیار خوبی است .

2) ماسک پرتقال: پرتقال به دلیل دارا بودن پتاسیم خاصیت ضد چروک بودن نیز دارد . مالیدن آب پرتقال به پوست علاوه بر جلوگیری از چین و چروک باعث شفافیت و روشنی پوست نیز می شود .

3)ماسک ماسک کدو حلوایی: برای این منظو رمقداری کدو حلوایی پخته را به پوست خود بمالید  پس از 30دقیقه بشویید . رنگ چهره را باز و شفاف می کند .

4)ماسک عسل و شاهی : برای تهیه این ماسک مقدار 5 قاشق آب شاهی را با یک قاشق عسل مخلوط کرده و با کمی پنبه این مایع یکنواخت را صبح و شب بر روی پوست خود ماساژ دهید و پس از 15 دقیقه بشویید . این ماسک علاوه بر شفافیت و روشنی پوست برای از بین بردن لکهای پوستی نیز مفید است .

ماسک برای لطافت و نرمی پوست :

1)ماسک موز : موز حاوی مقدار زیادی پتاسیم است . پوست آن نیز از خواصش بی بهره نیست .سطح داخلی پوست موز را روی دستها و صورت خود بمالید و پس از 15 دقیقه با آب سرد بشویید . سبب نرمی و لطافت پوست می شود .

2)ماسک گیلاس: چند عدد گیلاس درشت و رسیده را له کرده و به پوست خود بمالید . پس از 1ساعت آن را با آب سرد بشویید . به زیبایی و لطافت پوست شما می افزاید .

3)ماسک سیب : یک عدد سیب را پوست کنده و له کنید تا به صورت پوره در آید سپس 2 قاشق شیر به آن افزوده و این مخلوط را روی صورت و گردن خود بمالید . پس از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید . اگنون پوست شما نرم  و لطیف خواهد شد .

4)ماسک انگور :کمی انگور را با کمی روغن زیتون  مخلوط کرده و بر روی پوست خود ماساژ دهید .این ماسک برای زیبا شدن پوست ،همچنین برطرف شدن چین و چروک بسیار مفید است .

نکته مهم : نکته بسیار مهم برای حفظ شادابی و لطافت پوست این است که پس از استفاده از انواع ماسکها حتما پوست خود را با آب سرد بشویید. استفاده از آب گرم باعث شل شدن و افتادگی پوست میشود.همچنین برای خشک کردن پوست صورت حتما از حوله های نرم استفاده کنید و آن را روی پوست نکشید بلکه آن را روی پوست گذاشته و بردارید.پوست خود را شبها قبل از خواب حتما با یک پاک کننده رقیق تمیز کرده و از صابونهای ملایم استفاده کنید .اگر پوست چرب و جوشی دارید از کرمهای فاقد چربی (oil free) استفاده کنید و در طی روز از یک نرم کننده ملایم استفاده کنید . استفاده ازکرمهای چرب خودباعث ایجاد جوش و لک
 می شود. نوشیدن آب را  فراموش نکنید .

با پوست خود مهربان باشیم.  • قالب میهن بلاگ
  • وی جی وای ام